KRAJINY- Maarten Welbergen a Zuzana Albrechtová

 

7. května – 19. června 2015

MaartenMaarten Welbergen

nizozemský umělec, který žije a pracuje v Amsterdamu. Specifický styl a technika, kterou prezentuje v jeho realisticke tvorbe je úzce spjata s holandskou tradici.Maarten je popularni pro svou takzvanou ,Alter ego’serii  čtrnacti autoportretů v nichž vyjadřuje různe nálady nebo role lidské bytosti. Motivy jeho umělecké tvorby jsou portréty, zátiši, krajina, akty a dřevoryt. Maartenovou vášni je cestováni a malba krajiny v plenéru.V současnosti již namaloval několik oblastí Česke republiky. Využívá zejména  olejové a akrylové barvy, tempery, pastel a vodové barvy. Maarten Welbergen měl a má mnoho výstav v Nizozemí  i v zahraničí a v roce 2009 byla publikovaná kniha o jeho práci. Vyučuje také na Wackers Academy v Amsterdamu.

Albrechtova Zuzana Albrechtová

pocházi z České republiky,ale v roce 2005 vycestovala do Nizozemi.V Amsterdamu začala studovat uměleckou akademii a jeji pětileté studium ukončila zavěrečnou výstavou ve Wackers Academy v roce 2013. Zuzana se věnuje tvorbě portrétu, zátiši, krajiny a převážně duchovnich námětů v tradičnim realistickém stylu. K jeji  tvorbě patři také dekorativni malba. Pracuje zejména s tužkou, vodovými  barvami a jeji oblibenou technikou je malba olejovými barvami. Zuzaninou vášní je cestovaní a malba krajiny v plenéru.

Maarten a Zuzana se potkali na akademii v Amsterdamu. Pracují společně ve stejném atelieru a ačkoli je jejich umělecký styl podobný, každý z nich má svůj specifický způsob malby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = 1

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>